Pokud se rakovina vyskytuje v těle, tělo vám to dává najevo: 5 tišších příznaků rakoviny slinivky břišní, které nesmíte ignorovat

Rakovina slinivky bývá většinou bezbolestná, což způsobuje pozdní odhalení a komplikovanou léčbu. Proto je důležité věnovat pozornost následujícím 5 indikátorům a konzultovat je s odborníkem včas.

Slinivka břišní je základní endokrinní orgán umístěný za žaludkem. Slinivka břišní hraje zásadní roli při trávení, protože produkuje enzymy, které tělo potřebuje k trávení tuků, sacharidů a bílkovin. Rakovina slinivky je často obtížně diagnostikovatelná, protože neexistují žádné bolestivé příznaky. Proto se vyplatí věnovat pozornost dalším změnám a včas se poradit s lékařem.

Slinivka se nachází v dolní části břicha a jeho jednou z hlavních funkcí je produkce inzulínu, který je nezbytný pro zpracování cukru. Nádory pankreatu postihují především osoby starší 45 let a riziko jejich vzniku může zvyšovat obezita, chronický zánět pankreatu, cukrovka a kouření.

Obvykle se na ni přijde až v pozdějším stadiu a nádor se tak může šířit a metastazovat. To pak snižuje úspěšnost léčby a šanci na přežití, proto je vhodné si všímat příznaků, které mohou být spojeny i s méně závažnými zdravotními obtížemi, ale mohou také svědčit o rakovině pankreatu.

Pokračování na další straně