Pokud se budete řídit těmito 10 radami, můžete za topení hodně ušetřit!

V chladném počasí není nic lepšího než být v teplém bytě. Zimní měsíce jsou však brzdou, protože musíme platit více účtů za vytápění.

Dáme vám 10 tipů, jak ušetřit peníze na účtu a zároveň udržet váš domov v teple.

1. Denní teplota

V dětském pokoji může být 22 stupňů, ale v ložnici stačí 18 stupňů. Přes den v ložnici moc času netrávíme a spánek je v noci zdravější a příjemnější, pokud není teplo.

2. Teplota kuchyně

Zařízení v kuchyni zvyšuje teplotu, kvůli vlhkosti cítíme vyšší teplotu v místnosti.

3. Ideální nastavení teploty

Obecná rada zní: nejprve si obléknout svetr a až poté zvážit přitápění. Pokud doma nemáme tričko, můžeme ušetřit několik stupňů. Pokud snížíme teplotu z obvyklých 24 stupňů na 20 stupňů, může se nám spotřeba snížit až o 24 % při snížení o 4 stupně. Stojí za to změnit náš zvyk!

4. Zapomeňte na sušení na radiátoru!

Nesušte na radiátoru ani tam nic neskladujte! Uvolní se tak proudění teplého vzduchu a náš pocit tepla bude lepší, než kdyby teplo jen unikalo.

5. Zvlhčování

Nižší teploty se zdají teplejší, pokud je vzduch poměrně vlhký. Ve vytápěných místnostech postavte k radiátoru misku naplněnou mírně slanou vodou, případně můžete použít i vaporizér. V bytě udržujme vlhkost 40 – 60 %, to je z hlediska našeho zdraví ideální a je to nezbytné i pro náš pocit tepla. Pokojové rostliny také zvlhčují byt.

Pokračování na další straně