Pokud je váš ušní boltec takový, máme velmi špatnou zprávu, připravte se!

Na co by si muži měli dát pozor a co o našich žilách prozradí naše uši?

Cévy, které obklopují naše tělo, dodávají buňkám krev bohatou na kyslík a živiny a zajišťují tak jejich správné a efektivní fungování. Pokud však krev  nemůže dostatečně snadno procházet krevními cévami , naše buňky mohou být poškozeny.

Příčiny vazokonstrikce

Stěny zdravých cév jsou velmi pružné a krev bohatá na kyslík a živiny jimi snadno prochází. Cévy však mohou ztratit svou pružnost, ztvrdnout a dokonce se na jejich stěnách může vytvořit plak (který se obvykle skládá z tuku, cholesterolu a dalších látek). Plaky mohou zcela zablokovat průtok krve, což může mít fatální a dokonce nevratné následky. Riziko vzniku aterosklerózy zvyšuje věk, vysoká hladina cholesterolu, nadváha, vysoký krevní tlak, kouření a cukrovka.

Jaké příznaky může způsobit vazokonstrikce?


Vzhledem k tomu, že vazokonstrikce se skutečně může vyvinout v kterékoli (menší či větší) tepně, mohou být její příznaky velmi různorodé a často dosti obecné, takže můžeme i tušit, že za ní stojí jiné onemocnění. Často je to pravda, ale pokud patříte do rizikové skupiny, máte v rodinné anamnéze arteriosklerózu nebo jste v minulosti měli nějaký kardiovaskulární problém, stojí za to nechat se důkladně vyšetřit odborníkem.

Pokračování na další straně