Podívejte se, co se stane s vaším tělem 10 hodin po nalakování nehtů

Každý ví, že příliš časté používání laku nehty vysušuje. Nyní se ale také ukázalo, že tato kosmetika představuje ještě vážnější nebezpečí, může dokonce ohrozit naše zdraví.
Neříkáme, že byste lak na nehty měli navždy zapomenout, ale je dobré si uvědomit, co jeho ingredience s vaším tělem dělají!

Co je pro vaše zdraví nejnebezpečnější?

Nebezpečí lakování nehtů spočívá v jeho toxicitě. Některé moderní kosmetické přípravky pro péči o nehty obsahují tyto komponenty, které mohou vážně poškodit vaše zdraví:

Toluen – rozpouštědlo, které dodává nehtům hladký povrch a zachovává pigment. Toluen může ovlivnit centrální nervový systém a způsobit reprodukční poruchy. Bolesti hlavy, slabost, mdloby a nevolnost jsou jen některé z pravděpodobných následků použití laku na nehty.
Formaldehyd – bezbarvý plyn, který pomáhá zvyšovat životnost laku. Pokud trpíte alergiemi, kontakt s formaldehydem může způsobit dermatitidu a možné chemické popáleniny. V závažnějších případech může způsobit poruchy srdečního rytmu, křeče a rakovinu.

Pro vůni se používá dibutylftalát. Přítomnost této nebezpečné složky může způsobit endokrinní poruchy, gynekologická onemocnění a onemocnění dýchacího traktu.

Vědci provedli studii se skupinou 24 žen. 6 hodin po malování nehtů většina účastnic vykazovala zvýšenou hladinu difenylfosfátu – derivátu trifenylfosfát, který se tvoří v procesu metabolismu.

10 hodin po začátku experimentu se hladiny difenylfosfátu v tělech všech účastnic zvýšil na 7-násobek normy. Tyto výsledky jsou opravdu alarmující !!!

Pokračování na další straně