Pět časných příznaků cukrovky, které často unikají lékařské pozornosti: Pokud si všimnete příznaku 3, okamžitě kontaktujte svého praktického lékaře

V České republice trpí cukrovkou přibližně milion lidí. Toto číslo se neustále zvyšuje a to není dobře. Lidé obvykle rozpoznají hlavní příznaky, které ukazují, že nemoc je v pokročilém stádiu. Méně zjevné příznaky však často zůstávají bez povšimnutí, protože se o nich málo ví. Pokud si takových příznaků všimnete, měli byste vždy vyhledat lékařskou pomoc.

S postupující cukrovkou dochází k poškození očního pozadí. To není pravda. Nástup cukrovky ovlivňuje vidění změnou hladiny tekutin v těle. To nevyhnutelně ovlivňuje vidění. Projevuje se to rozmazaným viděním, které netrvá věčně, ale střídají se lepší a horší dny.

Když se hladina cukru v krvi zvýší a hrozí vám cukrovka, tělo to signalizuje prostřednictvím kůže. V kožních záhybech se začnou objevovat sametově černé skvrny. Nejčastěji se objevují na zadní straně krku, ale mohou se objevit i na loktech a kloubech prstů. Tmavé skvrny jsou způsobeny melaninem, který se v důsledku vysoké hladiny cukru v krvi nadměrně tvoří.

Kromě kožních změn se objevuje svědění a suchost. To je způsobeno zhoršeným krevním oběhem. Toto svědění se liší od běžného svědění a nezmírní se aplikací hydratačních krémů. V takovém případě si nechte v nemocnici zkontrolovat hladinu cukru v krvi.

Pokračování na další straně