Pěstování česneku – nová metoda, na kterou zahradníci zapomínají. Pomocí jednoduchých triků můžete česnek pěstovat v pohodlí domova

Domácí pěstování ovoce a zeleniny je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a získat potraviny v bio kvalitě. Bohužel pěstování ovoce a zeleniny nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Může to být velmi nepříjemná a frustrující činnost. A pokud nemáte zahradu, musíte se také vypořádat s nedostatkem místa. Naštěstí můžete česnek snadno pěstovat na okenním parapetu.

Česnek je jedním z nezbytných druhů zeleniny, který by měl být vždy k dispozici v domácnosti. Kromě toho, že dodává pokrmům výjimečnou chuť, má také mnoho zdravotních výhod. Česnek lze relativně snadno pěstovat doma nebo v zahradě a za pár měsíců můžete mít čerstvý česnek. Pokud se dobře skladuje, vydrží několik měsíců.

Jak si vypěstovat česnek doma? K pěstování česneku na parapetu budete potřebovat plastové nádoby na vodu, žehličku, celé česnekové hlavy, květináče a vhodný substrát. Začněte přípravou nádob. Odřízněte vrchní část plastových nádob na vodu a položte je na rozpálenou žehličku. Okraje nádob se musí spálit dovnitř. Díky tomu získáte místo, na které umístíte česnekové hlavy, které poté budou kořenit dovnitř nádob.

Naplňte láhev vodou a vložte do ní celou hlavičku česneku. Kořeny by měly být namočené ve vodě, protože ke klíčení potřebují hodně vody. Pokud se vše podaří, měli byste pozorovat první změnu již během 48 hodin, kdy se objeví první klíče z existujících stroužků česneku.

Pokračování na další straně