Pavoučí žíly na těle jsou důležitým varovným signálem

Žilky objevující se na těle mohou být příznakem onemocnění jednoho z nejdůležitějších orgánů lidského těla.

Nealkoholické ztučnění jater (NAFLD) se týká vývoje negativních stavů způsobených hromaděním tuku v játrech. Často se vyskytuje u obézních lidí.

Pokud se NAFLD neléčí, riziko závažných komplikací se dramaticky zvyšuje a může dojít k několika fázím zhoršení, z nichž poslední může vést k trvalému poškození jater.

„U některých lidí s NAFLD se může rozvinout zánět jater a progredovat do závažných jizev (cirhózy) a selhání jater,“ řekla.

Odborníci z Harvard Medical School zase poznamenávají, že hlavní příčinou nebezpečného onemocnění jater je nadváha spojená s abnormálně vysokými hladinami „špatného“ LDL cholesterolu, vysokým krevním tlakem a cukrovkou Jedním ze spouštěčů těchto problémů je podle vědců pravidelná konzumace velkého množství zpracovaných potravin a sacharidů, sedavý způsob života.

Jak přibývá lidí s nadváhou, roste i prevalence nebezpečných jaterních onemocnění v důsledku hromadění tuku v nich, zdůrazňují odborníci.

Příznaky, které by varovaly před NAFLD, se obvykle v počátečních fázích neobjevují. Pokud mluvíme o možných změnách, které lze v určitém okamžiku zaznamenat, jako jsou například pavoučí žíly, které se objevují na těle.

Pokračování na další straně

1
2