PÁNOVÉ, STOJÍTE PŘI MOČENÍ? Sedněte si: 7 důležitých důvodů, proč byste nikdy neměli čůrat ve stoje

PÁNOVÉ, STOJÍTE PŘI MOČENÍ? PODLE LÉKAŘŮ BYSTE SI RADĚJI MĚLI SEDNOUT – A S JEJICH NÁZOREM SOUHLASÍ I VĚTŠINA ŽEN

Jít na toaletu je něco, o čem se v práci v kavárně nemusí hned bavit. Ale je to vlastně úplně přirozené, když se nad tím zamyslíte, je to tělu vlastní způsob, jak se zbavovat věcí, které nechce.

Jak chodit na toaletu je samozřejmě na každém, ale pravděpodobně se najdou lidé, kteří potřebují lekci zdravého rozumu a etikety na veřejných toaletách.

To, že muži mohou čůrat vestoje, jim mnohé ženy závidí – přeci jen jsou situace, kdy je tato možnost skutečně velmi praktická (a za určitých okolností může být i zábavná). Na druhou stranu žít v představě, že všichni muži vždy močí vestoje, je také poměrně značný omyl.

Hygiena nadevše

Výše zmiňovaný tlak žen na muže, aby při močení raději seděli, pak samozřejmě souvisí s hygienou. Stání při močení zvyšuje rychlost proudu, což také zvyšuje riziko, že drobné kapičky moči skončí i jinde než jen v míse. „Není to přitom jen o špatné trefě. Proud moči vytváří jemnou močovou mlhu, která ulpívá všude okolo. I když může být oku neviditelná, rozhodně ji po čase zachytí nos. A tato moč se hromadí a vytváří lepivou podlahu a mísa žloutne,“ doplňuje tak Chris výčet negativ v ryze praktické rovině. A jeho slova vlastně potvrzuje také dr. Jesse N. Mills, klinický profesor v oboru urologie, když říká, že pokud muž na míse sedí, prostě se do ní trefí – což ovšem rozhodně nemusí platit o situaci, když močí vestoje.

2. Snadnější vyprázdnění močového měchýře

Pro tělo je prostě jednodušší vyprázdnit močový měchýř v sedě. Tlak na močový měchýř zesílí, což usnadňuje úplné vyprázdnění.

Díky tomu je to jednodušší, protože nemusíte pořád běhat a štípat.

3. Můžete sedět se svým mobilním telefonem

Stejně jako když kakáte, získáte chvilku pro sebe, kde si můžete odpočinout a možná vytáhnout telefon a trochu posouvat.

Pokud jste v práci, dostanete také zaplaceno, abyste tam seděli – skvělé!

Pokračování na další straně