Otravný hmyz v domácnosti: jak se ho zbavit jednou provždy? Domácí hřebíčkový repelent, který udrží otravný hmyz mimo váš domov

Myslíte si, že svůj domov udržujete v maximální možné čistotě, ale když uvidíte nezvané hosty, nevěříte vlastním očím, že? Obtěžující hmyz v domácnosti je noční můrou mnoha lidí, kteří nikdy nevědí, kdy se objeví. Některý z těchto druhů hmyzu může rozbíjet nábytek, kazit potraviny a způsobovat zdravotní problémy. Někdy je snadné na první pohled poznat, kteří škůdci se objevili, jindy je to těžké. V obou případech je však třeba najít účinný způsob, jak se škůdců zbavit.

Velmi účinným domácím repelentem je hřebíček. Toto voňavé koření lze použít mnoha způsoby. Stačí například zapíchnout hřebíček do půlky citronu nebo limetky a rozmístit ho kolem terasy. Případně je lze namočit do lihového roztoku a před procházkou v přírodě přiložit na tělo a obojek psa. Hřebíček lze také použít k výrobě domácích repelentů. Jednoduše vložte asi 20 hřebíčků do alpy a nechte je 3-4 dny louhovat, poté tekutinu sceďte a nalijte ji do lahvičky s rozprašovačem.

Kombinace hřebíčku a octa funguje

V kombinaci s octem je ještě účinnější. Jablečný ocet (i v obyčejné formě) je také velmi účinným prostředkem proti hmyzu. Smíchejte tedy 1 šálek jablečného octa s 1 šálkem vody a do směsi přidejte malou hrst hřebíčku. Vařte na mírném ohni po dobu 10 minut, nechte vychladnout a sceďte. Nakonec do téměř hotové Chladivé opravy přidejte několik kapek repelentního esenciálního oleje (citronový, mátový, levandulový atd.). Vše dobře promíchejte a nalijte do lahvičky s rozprašovačem.

Repelent skladujte v lednici a aplikujte na místa, kde se běžně vyskytují mouchy. Postřik na okenní parapety, rámy dveří, pokojové a balkonové rostliny jim neublíží. Domácí repelent si můžete vyrobit také z rozmarýnu: převařte 1 litr vody a přidejte 100 g sušeného rozmarýnu nebo 200 g čerstvého rozmarýnu. Hrnec odstavte a nechte vodu vychladnout. Poté ji můžete scedit a použít stejným způsobem jako v předchozím případě.

Pokračování na další straně