Otoky, bolesti zad, únava, svalové křeče: Pokud zaznamenáte některý z těchto typických příznaků, vyhledejte co nejdříve lékařskou pomoc

Ledviny jsou důležité orgány, které plní základní funkce pro lidské tělo. V důsledku špatného životního stylu a dalších typických příčin však často dochází k poškození ledvin, které se projevuje různými příznaky. Tyto příznaky se obvykle objevují až poté, co problém dosáhne pokročilejšího stadia. Pokud tedy u sebe takové příznaky zaznamenáte, co nejdříve se obraťte na svého lékaře, aby vám provedl příslušná vyšetření a stanovil diagnózu.

Krev v moči

Krev v moči, známá také jako hematurie, je alarmující stav, který vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc. Je jasným znamením, že v těle není něco v pořádku. Kromě ledvin ji mohou způsobovat i močové cesty nebo jiné orgány (v některých případech může být příznakem rakoviny). Pokud ji sami zpozorujete, co nejdříve navštivte lékaře, aby ji vyšetřil, protože pokud se neléčí, může mít zásadní dopad na váš život.

Otok na těle 

Dalším typickým příznakem, že ledviny nepracují správně, jsou otoky. Tento párový orgán je totiž zodpovědný za odstraňování přebytečné vody z krve, a pokud nepracuje správně, voda se začne hromadit, zejména v kotnících, nohách, rukou a obličeji. Podle webových stránek MayoClinic to může způsobit také dušnost, zejména pokud se tekutina hromadí také v plicích. Je také důležité si uvědomit, že přetrvávající otoky by se nikdy neměly ignorovat a vyžadují kompletní vyšetření lékařem.

Pokračování na další straně