Ořechové skořápky už nevyhazujte, každý by to měl vědět!

Ořechové skořápky jsou víceméně považovány za odpad, který končí po jejich rozlousknutí v koši. Ale to ne! Skořápky jsou v podstatě přírodním materiálem, nejsou plné chemie a nejsou ani toxické. Proto jsou považovány za vyhovující jak pro přírodu, tak pro člověka. Už naši předkové věděli, že skořápky mají skvělé vlastnosti, které by měly být využity pro zdraví člověka a při léčbě různých zdravotních problémů.

V první řadě je to cukrovka, která v dnešní době představuje jakousi „epidemii“ rozšířenou mezi lidmi. V minulosti se jako prevence před vznikem cukrovky, ba dokonce i pro její léčbu využíval čaj z ořechových skořápek . Dokonce vás tento čaj zbaví kašle, rýmy a nachlazení.

Skořápky z vlašských ořechů najdou uplatnění i ve světě krásy, a to konkrétně při bělení zubů nebo při péči o pleť. Pokud toužíte po bělejších zubech, tak jednoduše rozdrťte skořápky na prášek a smíchejte se zubní pastou. Takto rozdrcené ořechové skořápky vám pomohou zbavit se zubního plaku a také postupně přispějí k jejich viditelnému vybělení. I v případě, že toužíte po zářivé pleti, se doporučuje skořápky rozdrtit a smíchat s čistícím produktem na obličej. Vznikne vám jemný peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk, vyčistí póry a zbaví nečistot. Vaše pleť díky takovému peelingu bude zářivá a živá.

Ořechový zázrak pro vlasy

Ořechy mají všestranné využití. Kromě toho, že jsou prospěšné pro zdraví, tak prospívají také naší koruně krásy. Ořechy se doporučuje konzumovat vnitřně. Jsou plné tuků (dobrých tuků) a omega mastných kyselin, které jsou zapotřebí pro zdravý vzhled vlasů. Za druhé je můžete použít i zvenčí. Smíchejte na prášek rozdrcené skořápky s panenským olivovým olejem a kapkou vody. Směs promíchejte a naneste na vlasy. Udělejte si vlasový zábal a po hodině vlasy omyjte. Neuvěříte, ale budou vám zářit, budou pevnější a uhlazenější.

Pokračování na další straně

1
2