Okamžitá úleva od bolesti zubů: Stačí přidat další

Bolest zubů je bolestivá nepříjemnost, zejména v noci. Bolest zubů v noci může velmi ztížit usínání nebo udržení spánku.

Existuje však řada prostředků, které mohou lidem pomoci najít úlevu a usnout, včetně užívání léků proti bolesti nebo přikládání studeného obkladu nebo dokonce hřebíčku na zub.

V tomto článku se dozvíte více o devíti domácích prostředcích na zmírnění bolesti zubů v noci.

Léčba bolesti zubů v noci může být obtížnější, protože není moc, co by člověka od bolesti odvedlo.

Lidé však mohou vyzkoušet následující metody pro zmírnění bolesti:

 1. Orální léky proti bolesti
  Užívání volně prodejných (OTC) léků proti bolesti, jako je acetaminofen (Tylenol) nebo ibuprofen (Advil), je pro mnoho lidí rychlým a jednoduchým způsobem, jak účinně snížit mírné až střední bolesti zubů.

Vždy dodržujte doporučené dávkování na obalu.

Pokud je bolest zubů silná, je nejlepší navštívit zubaře a promluvit si s ním o silnějších lécích proti bolesti.

 1. Studený obklad
  Použití studeného obkladu může pomoci zmírnit bolest zubů.

Přiložení sáčku ledu zabaleného v ručníku na postiženou stranu obličeje nebo čelisti pomáhá zúžit krevní cévy v této oblasti, což může snížit bolest, aby člověk mohl usnout.

Použití studeného obkladu na oblast po dobu 15–20 minut každých několik hodin večer může také pomoci předejít bolesti při uléhání do postele.

 1. Nadmořská výška
  Hromadění krve v hlavě může způsobit další bolest a zánět . Některým lidem může zvednutí hlavy pomocí dalšího polštáře nebo dvou zmírnit bolest natolik, aby mohli usnout.
 2. Léčivé masti
  Některé léčivé masti mohou také pomoci snížit bolest zubů. OTC znecitlivující gely a masti, které obsahují přísady, jako je benzokain, mohou oblast znecitlivit.

Benzokain však není vhodný pro malé děti.

 1. Oplach slanou vodou
  Jednoduché opláchnutí slanou vodou je běžným domácím lékem na bolest zubů.

Slaná voda je přirozenáantibakteriální činidloDůvěryhodný zdroj, takže může snížit zánět. To zase pomáhá chránit poškozené zuby před infekcí.

Oplachování slanou vodou může také pomoci odstranit zbytky jídla nebo nečistoty uvízlé v zubech nebo dásních.

 1. Oplach peroxidem vodíku
  Parodontitida je závažná infekce dásní, která se obvykle vyskytuje v důsledku špatné ústní hygieny. Může způsobit problémy, jako je bolestivost, krvácení dásní a zuby, které se uvolňují v jejich dutinách.

Autor astudie 2016Důvěryhodný zdrojzjistili, že vyplachování ústní vodou s peroxidem vodíku pomáhá redukovat plak a příznaky parodontitidy.

Lidé by měli vždy ředit potravinářský peroxid vodíku stejným dílem vody. Vypláchněte roztok v ústech, ale nepolykejte ho.

Tento prostředek není vhodný pro děti, protože existuje riziko, že by směs mohly náhodně spolknout.

 1. Mátový čaj
  Štípání mátového čaje nebo cucání sáčků mátového čaje může také pomoci dočasně zmírnit bolest způsobenou bolestí zubů.

Vědci poznamenávají, že máta peprná obsahuje antibakteriální a antioxidační sloučeniny. Mentol, aktivní složka máty peprné, může mít také mírný znecitlivující účinek na citlivá místa.

Pokračování na další straně