Oči prozradí nejhorší nemoci, pokud si všimnete těchto příznaků, okamžitě vyhledejte lékaře – ať není pozdě

Kromě alarmujících příznaků, jako jsou změny na kůži, problémy se soustředěním apod., stojí za zmínku i vzhled očí, který nám může prozradit mnohem více, než si myslíme.

Temné kruhy

Nejčastější změnou, kterou vidíme pod očima, jsou tzv. tmavé kruhy známé jako tmavé kruhy pod očima. Bývají projevem vyčerpání, bezesných nocí, přepracování. Ale podcenění tohoto problému může přispět k výraznému zhoršení zdravotního stavu. Tmavé kruhy pod očima mohou kromě nedostatečného spánku ukazovat také na anémii (chudokrevnost), abnormální funkci štítné žlázy nebo potravinovou intoleranci. A to je jen začátek toho, co vaše oči říkají o vašem zdraví.

Dalším znakem je výskyt bílé skvrny, která je obvykle způsobena úzkostí. Někdy je změna doprovázena nepříjemnými pocity v podobě svědění, bolesti nebo pálení. Mohou to mít důvody, počínaje neškodnými faktory, jako je prach nebo jiné dráždivé látky, které se dostanou do oka, až po závažné neoplastické změny.

Popraskané krvinky, nažloutlá skvrna nebo tmavá změna na bělmu – v takových případech byste se měli vždy poradit s lékařem, který prověří, co je příčinou změny barvy.

Změna barvy bělma na žlutou – nejčastější příznak žloutenky

Náhlá změna barvy očních bílkovin do žlutého odstínu není nikdy dobrým znamením. Nejčastějším příznakem žloutenky je nadměrné množství žlučového barviva – bilirubinu. Žluté oči mohou být příznakem onemocnění jater.

Pokračování na další straně