Nora vyzývá všechny, aby si dali lžičku do kalhotek. Důvod je geniální

Důležité čtení!

Podle národního kompetenčního týmu v Česku stále přibývá zpráv o podezřelých, plánovaných a uskutečněných nucených sňatcích. Jde o projekt, za který zodpovídá okresní správa s cílem koordinovat a podporovat činnost proti násilí a útlaku souvisejícím se ctí.

Mnoho mladých lidí je proti své vůli vyvezeno z Česka a provdáno a počet lidí, kteří hledají pomoc pro násilí ze cti, roste.

„S tímto problémem pracujeme denně.“ Bohužel je to docela běžné.“ Azam pracuje pro Women’s Network a Linna recepci, organizace, které se zaměřují na rovnost žen a mužů a proti tlaku na čest a také se na tyto otázky zaměřují od roku 1994.

Vysvětluje také, že mnozí z nich si myslí, že půjdou navštívit svou rodinu nebo přátele, ale bohužel si neuvědomují, co je čeká, až opustí zemi.

Další, kdo také pracuje s problematikou násilí ze cti, je 23letá Nora Adin z Göteborgu. Nora přednáší pro školy, sociální služby a azylové domy.

Na Instagramu má účet se dvěma přáteli s názvem „Čest a svědomí“. Účet je samostatnou platformou se zaměřením na utlačování cti v rodinných vztazích.

V sobotu zveřejnili příspěvek zaměřený na ty, kterých se represe mohou dotknout a kde nabádají své stoupence, aby šířili informaci o metodě „lžíce v kalhotách“, což je způsob, jak upozornit personál na letištích v soukromý pokoj.

Metoda spočívá v umístění kovového předmětu do spodního prádla před průchodem bezpečnostní kontrolou na letišti.

Pokračování na další straně