V konečném důsledku můžeme vyzkoušet i pár stromů v bytě, zvláště pokud máme chladnější místnost nebo parapet, který nemá pod nebo v bezprostřední blízkosti topení. Zimní období je pro rostliny zimující v bytě velmi náročné, protože byt je i přes zimu téměř jarní, vzduch bývá velmi suchý a málo světla. V tomto případě muškáty dále rostou, ale nové výhony budou bledé, zakrslé a neduživé a do jara celá rostlina ztratí svůj tvar a krásu.
Vzhledem k tomu, že světlo, vlhkost a teplota musí být ve vzájemném poměru, v kotelně, kde je velmi horký a suchý vzduch a kde není téměř žádné světlo, máme malou šanci na úspěch, dokonce i v garáži bude zařízení pouze přezimovat, pokud je teplota jen několik stupňů, je nad bodem mrazu a je konstantní. Muškáty se dají takříkajíc snadněji přezimovat, jsou tolerantnější k podmínkám, přičemž pro pobíhající splývavé muškáty je důležitější, aby byly na dobře osvětleném místě, na verandě nebo na schodišti, než na suterén.
Na jaře budou špatně vypadat i muškáty, které byly ve správných podmínkách zazimované, a je třeba je začít vyvíjet a kvést postupným přidáváním živného roztoku, výsadbou do čerstvé zeminy a seřezáváním. Zejména starší stonky je třeba pečlivě zastřihávat a v mnoha případech se vyplatí odříznuté výhony zakořenit, vypěstovat z nich nové, mladé rostliny a zbavit se rostlin, které zakrňují nebo ztratily tvar.