Nevysazujte tuto zeleninu vedle okurek. To by mohlo mít za následek úplnou ztrátu úrody!

Pokud jste začínajícím zahradníkem, je pravděpodobné, že jste plní nadšení a očekávání, a již jste započali se zasazováním rostlin do zahrady. Nicméně, je důležité si uvědomit, že je vhodné nejprve si přečíst několik článků nebo knih a seznámit se s některými zásadami a principy, které jsou důležité pro úspěšné pěstování rostlin. Je například nutné mít na paměti, že některé rostliny se nemusí dařit ve vašem prostředí, což může vést k nižšímu výnosu. Získání této zkušenosti vám může pomoci při rozhodování o tom, zda je zahradničení pro vás to pravé.

Jaké rostliny zasadit dál od okurek?

Rostliny umístěné příliš blízko okurek si navzájem konkurují. Každá rostlina má jiné požadavky na půdu, stanoviště a zálivku, takže je důležité tyto faktory respektovat při plánování výsadby. Další důležitou zásadou je, aby rostliny spolupracovaly a navzájem se podporovaly, například vylepšovaly kvalitu půdy nebo odrazovaly škůdce. Rostliny, které spolu soutěží, si vzájemně odebírají živiny, které potřebují pro růst a úrodu.

Okurky jsou náročné na své okolí. Pokud je zasadíte vedle rostlin, které jim škodí, mohou být sazenice okurek zakrnělé, neplodné a náchylné na škůdce a choroby kvůli nedostatku živin. Rajčata jsou pro okurky největším nepřítelem, protože pro svůj růst potřebují mnoho živin a minerálních látek, které si okurky také vyžadují. Také brambory, které jsou náchylné na plísně, papriky a dýně by neměly být pěstovány vedle okurek.

Pokračování na další straně