NEVOLNOST, ZVRACENÍ A ŽALUDEČNÍ PROBLÉMY – MNOHO LIDÍ TYTO PŘÍZNAKY IGNORUJE: Zde je to, co znamenají, věnujte pozornost

Apendicitida nebo zánět slepého střeva je zánět červa lokalizovaného na začátku tlustého střeva. Diagnóza akutního zánětu je stanovena klinicky a léčí se odstraněním červa. Více než 5 % populace v určitém okamžiku onemocní apendicitidou.

nevolnost-nebo-zvracení-3

Zánět slepého střeva se může objevit v jakémkoli věku, ale nejčastěji se vyskytuje u dospívajících a ve věku kolem dvaceti let.

Hlavním příznakem zánětu je bolest kolem pupku a v pravé dolní části břicha, následně nevolnost, zvracení a nechutenství. Během pár hodin se bolest přesune do celé pravé dolní části trupu. V případě pohybu nebo kašle se bolest stává silnější. Jedním z klasických příznaků je jak přímá, tak přenesená citlivost na rozhraní pupku a pravé strany těla. Silnější bolest je cítit při protahování svalů, stejně jako při pohybu stehna. Jedním z příznaků je zvýšená tělesná teplota 37,7 až 38,3 °C.

Jedním z problémů je, že tyto klasické příznaky se vyskytují pouze u poloviny pacientů. Zmíněná bolest nemusí být nutně lokalizována vpravo dole, zvláště u malých dětí a kojenců. Citlivost na dotek může být snížena nebo dokonce chybí. U malého dítěte může být břicho na pohmat tvrdé, oteklé nebo nafouklé.

Pokračování na další straně

1
2