Nepodceňujte, když se vám objeví v uších. Takto se maskuje rakovina

Každý z nás alespoň jednou v životě slyšel nepříjemné zvonění v uších. Jeho příčiny se mohou lišit, ale v některých případech může toto onemocnění naznačovat vývoj nebezpečného nádoru.

Zvonění v uších může být příznakem rakoviny

Když naše tělo napadnou rakovinné buňky, naše tělo nám vysílá různé varovné signály. Příznaky závisí na tom, kde se neoplastické změny objevují. Často se však stává, že v raných stádiích onemocnění se tyto příznaky snadno zamění s jinými onemocněními.

Jedním z neviditelných příznaků rakoviny je časté zvonění v uších , které nepochází z vnějšího zdroje. Odborníci z Národní zdravotní služby varují, že takový sluchový vjem by mohl naznačovat rozvoj rakoviny nosohltanu. Jedná se o vzácný typ rakoviny, který se vyskytuje v nosohltanu.

Lidé, kteří kouří , pijí příliš často alkoholické nápoje a jsou infikováni virem Epstein-Barrové, patří do skupiny s vyšším rizikem. Kvůli matoucím příznakům je rakovina nosohltanu obtížně diagnostikovatelná.

Ve většině případů je tinnitus jediným příznakem v počáteční fázi onemocnění. Další příznaky rakoviny nosohltanu jsou: hmatná bulka na krku, ucpaný nos, ztráta sluchu, krvácení z nosu a lymfadenopatie.

Pokračování na další straně