Nemůžete spát kvůli horka? Vyzkoušejte metody přímo z Egypta

Kdo zná lepší způsoby, jak se vyrovnat s horkem, než obyvatelé horkého Egypta? Tato metoda se může zdát extrémní, ale pokud nemáte jiné nápady, měli byste ji vyzkoušet. O čem to je? Namočte prostěradlo nebo ručník do studené vody a použijte je na noc k přikrytí.

Horko si vybírá svou daň na obyvatelích Česka. Teploty nad 30 stupňů se předpovídají na celý příští týden – a to je teprve začátek léta. Vysoké hodnoty na teploměru způsobují, že se mnoho lidí cítí unaveně, jejich výkonnost se snižuje a jejich pohoda se zhoršuje.

To je třeba mít na paměti v horkém počasí. Klíčových je několik věcí

Jak se s takovým počasím vyrovnat? Během dne nezapomínejte pít hodně vody – pozor jen na příliš studené nápoje, které mohou způsobit angínu a další infekce. Také byste se neměli vystavovat slunci, když je největší horko, a pokud jdete ven, musíte pamatovat na krémy s vysokým filtrem – nepoužíváme je jen při opalování, ale při každém pobytu na slunci.

Vyplatí se také používat pokrývky hlavy. Díky nim výrazně snížíme riziko úpalu. Chladné sprchy také zkvalitní provoz, takže pokud takovou možnost přes den máme, využijme ji.

Pokračování na další straně

1
2