NEMOCI POZNÁTE I PŘED PŘÍZNAKY: Obličej je zrcadlem mozku, nehty prozrazují problémy vnitřních orgánů

Skvělý způsob, jak včas odhalit nemoci

Ájurvédská medicína nás po desetiletí učí metodám odhalování chorobných procesů dříve, než se objeví jasné příznaky. Tato věda tvrdí, že odhalením časných příznaků nerovnováhy a bolesti je možné určit povahu následných reakcí těla.

Na Západě slovo „diagnóza“ obvykle znamená identifikaci nemoci po jejím projevu. V ájurvédě se však diagnostikou rozumí neustálé postupné pozorování interakce mezi řádem ( zdravím ) a nepořádkem ( nemoc ) v těle. Chorobný proces je interakce mezi tkáněmi v těle a jejich vlastnostmi. Příznaky onemocnění jsou vždy spojeny s nerovnováhou v tridóše. Jakmile pochopíte podstatu této nerovnováhy, můžete pomocí léků obnovit rovnováhu do normálu.

Ájurvédská diagnóza

Každodenní sledování pulsu, jazyka, obličeje, očí, nehtů a rtů poskytne jemné indikátory, pomocí kterých lze odhalit, které patologické procesy v těle probíhají, které orgány jsou poškozené a kde se hromadí toxiny .

Pravidelnou kontrolou indikátorů lze proto předem identifikovat patologické příznaky a přijmout preventivní opatření.

Diagnostika obličeje

Obličej je zrcadlem mysli. Na obličeji jsou linky a vrásky . Pokud dojde k nějaké poruše nebo nemoci, váš obličej to ukáže. Podívejte se pozorně na svůj obličej v zrcadle a uvidíte, co vám říká:

Horizontální vrásky na čele naznačují vaše hluboko uložené obavy.
Vertikální čára mezi obočím na pravé straně ukazuje na potlačení emocí, což má vliv na játra.
Svislá čára mezi obočím na levé straně naznačuje problémy se slezinou.
Když jsou dolní víčka oteklá , znamená to problém s ledvinami .
Změna barvy (nejčastěji zarudnutí) na nose nebo tvářích souvisí také s ledvinami a znamená, že tělo nevstřebává železo nebo kyselinu listovou a trávení nefunguje správně.

Pokračování na další straně