Největší chyba při praní prádla: Pokud pouštíte program s touto teplotou, oblečení máte plné fekálií!

Největší chyba při praní prádla… dělá ji téměř každý! Odborníci na hygienu varují před špatným praním prádla. Míchání spodního prádla s jiným prádlem nebo spouštění pračky při nízké teplotě. V prádle mohou zůstat nebezpečné fekální bakterie a způsobit infekce.

Podle zdravotníků mohou fekální bakterie infikovat i další oblečení, které se do bubnu pračky dostane spolu se znečištěným spodním prádlem. Je to proto, že teploty nižší než 60 stupňů Celsia nemohou bakterie zničit. „Kalhoty by se neměly dávat do pračky na nízký stupeň, protože na nich mohou být zbytky fekálií a to v kuchyni nechcete.“ Podle imunoložky Jenny Macciochiové z univerzity v Sussexu ani 60 stupňů Celsia nestačí k usmrcení bakterií.

Macciochiová potvrdila, že „na 60 °C se nemůžete zcela spolehnout, zejména pokud pračka dosahuje této teploty jen krátce a ne po celou dobu mycího cyklu“. Pokud nevíte, jak prát spodní prádlo a citlivé oblasti odděleně, nebo se obáváte utrácet peníze, přidejte do praní alespoň dezinfekční prostředek.

Pokračování na další straně