Nechutný důvod, proč byste nikdy neměli dávat papír na veřejné toalety

Nikdo z nás nerad používá veřejné toalety, ale když je potřeba, jsme vděční, že to vidíme na obzoru. Když jsme byli malí, rodiče nám často říkali, abychom kolem záchodového prkénka na veřejných toaletách dali vrstvu toaletního papíru .

Taková ochrana měla být dobrou bariérou mezi bakteriemi ponechanými na toaletě a naším tělem. Ukazuje se však, že tento „hygienický“ trik není vůbec dobrý.

Přestože jsme léta předpokládali, že na toaletách jsou tisíce bakterií, ukazuje se, že se můžeme trochu mýlit. Většina toalet odchází od klasických prken a nasazuje se do tvaru U. Jsou navrženy tak, aby se do horní části toalet dostalo co nejméně bakterií.

Podle Philipa Tierna, profesora mikrobiologie a patologie v New Yorku, může být více bakterií na kuchyňských dřezech a houbičkách na mytí nádobí než na záchodových prkýnkách.

Tierno také dodal, že pohlavně přenosné choroby se zřídka vyskytují na záchodových prkýnkách na veřejných toaletách a že bakterie obvykle rychle umírají . Profesor však poznamenal, že existuje (malá) šance, že by člověk mohl dostat stafylokokové infekce.

Stále se nabízí otázka, proč je toaletní papír na záchodovém prkénku tak nehygienický?

Podle studie The Healthcare Infection Society, když spláchnete záchod bez sklopeného sedátka, fekální bakterie se mohou rozšířit do vzduchu a přistát na papíře. Na rozdíl od prkénka má toaletní papír hrubou texturu, která absorbuje tekutiny a výkaly, které vystavují lidi nežádoucím bakteriím, kterým jsme se právě snažili vyhnout. Položením papíru na desku, která je špinavá nebo počůraná, se tedy můžeme vystavit většímu nebezpečí, než kdybychom ji nepoužili. Je však třeba připomenout, že na veřejných toaletách byste se měli o své potřeby starat ve správné poloze, která vám umožní nedotýkat se prkna tělem.

Pokračování na další straně