Naučil jsem se těchto 10 triků s orchidejí v zahradnictví, teď se o ně s vámi podělím! Díky tomu vaše orchidej lépe pokvete!

Orchidej je velmi elegantní, módní a nápadná pokojová rostlina. Není téměř žádného domova, kde by okno nezdobilo pár nádherně barevných orchidejí. Pokud jste také ve své fanouškovské základně, naučte se, jak se o ni profesionálně starat.

1. Pokuste se určit svůj věk

Pokud vám není rok, určitě nepokvete. Stáří rostliny můžete určit i z jejího čísla listů. Dospělá rostlina by měla mít alespoň 5-8 listů.

2. Zkontrolujte své kořeny

Vzduchové kořeny orchideje potřebují hodně světla, proto je nejlepší je zasadit do plastových průsvitných květináčů. Na dně by měly být otvory, kterými projde dostatek vody.

3. Neměňte svou polohu


Orchidej je poměrně konzervativní rostlina, nemělo by se s ní příliš hýbat, jinak bude ve stresu a nepokvete.

4. Dostatek světla

Potřebujete světlo, nikdy ho neskladujte na stinném místě. Pokud v bytě není dostatečně prosluněný okenní parapet, kupte rostlině speciální fytolampu. To může být skvělým pomocníkem i v zimě.

5. Správná zálivka

Orchidej zalévejte, až když půda vyschne, aby kořeny neuhnívaly. Jakmile měsíc odkvete, nemusíte ji ani zalévat, pak je potřeba rostlinu trochu odpočinout. Bezprostředně před květem je třeba věnovat zvláštní pozornost zálivce.

Pokračování na další straně