MYSLELA JSEM SI, ŽE JE TO ALERGIE NA PRÁŠEK, A PAK JSEM NEZNALA JMÉNA SVÝCH DĚTÍ: První příznak vážné nemoci zmátl lékaře!

Těžká, progresivní nemoc, na kterou neexistuje žádný lék, a to byly první příznaky, které Loren pocítila.

Příznakem, který Australanka Loren Snedon (35) léta pociťovala a odmítala ho jako nedůležitý, byl pocit, jako by jí po zádech „lezl milion brouků“. Nebolelo to, jen to dráždilo, a proto si tato matka dvou dětí nemyslela, že by potřebovala navštívit lékaře.

„V jednu chvíli jsem si myslel, že je to alergie na prací prášek, tak jsem to změnil. Ale pořád jsem měla ten nepříjemný pocit v zádech,“ řekla australským médiím.

„Je neuvěřitelné, co jsem trpěla, ale nikdy mě nenapadlo kontaktovat lékaře, protože jsem si myslela, že to není otázka pro ně,“ říká. Ukázalo se však, že lékař byl vlastně první, na koho se měl obrátit. Tento podivný příznak naznačoval něco mnohem nebezpečnějšího než alergie na prach…

V březnu byla Lorenovi diagnostikována roztroušená skleróza, progresivní onemocnění mozku a míchy, na které neexistuje žádná léčba, pouze terapie, která zpomaluje její progresi. Kromě neobvyklých pocitů podél zad se objevila také intenzivní bolest hlavy.

„Začalo to hroznou bolestí hlavy, která mě doslova upoutala na lůžko. Po sedmi dnech, kdy jsem byl nemocný s migrénou, se mě manžel pokusil zvednout a já začala říkat něco nezřetelně a neviděla jsem na levé oko.“

Loren byl převezen do nemocnice, kde bylo původně podezření na akutní migrénu. Pak se ale objevily nové, ještě horší příznaky.

Pokračování na další straně