MOHOU ŽENY JÍST GRANÁTOVÉ JABLKO: Zde je, co uděláte svému tělu, když sníte pouze 1

Pokud chcete zhubnout, odstranit z těla cholesterol, vyrovnat hormony, jezte toto ovoce každý den.

Granátové jablko se nazývá královským ovocem, ale ne kvůli koruně na vrcholu ovoce, ale kvůli svému jedinečnému složení a obrovskému množství užitečných vlastností. Granátové jablko je široce používáno pro léčebné účely. Toto ovoce obsahuje celý vitamín-minerální komplex, který má neuvěřitelný účinek na lidský organismus. Ukazuje se, že šťáva z granátového jablka obsahuje až 15 druhů aminokyselin, z nichž 6 kromě granátového jablka najdeme pouze v mase. Pokud se tedy rozhodnete vzdát masných výrobků, látky potřebné pro zdraví můžete získat z granátových jablek.

Co dělá granátové jablko s naším tělem:

Zlepšuje hormonální hladinu
Ukazuje se, že semena granátového jablka obsahují oleje, které obnovují hormonální rovnováhu v těle. Tomuto ovoci by měly věnovat zvláštní pozornost ženy, protože tlumí bolesti při menstruaci, zmírňuje bolesti hlavy a pomáhá při menopauze.

Působí jako přírodní inzulín
Granátové jablko je velmi užitečné při cukrovce. 0,5 lžičky šťávy z granátového jablka 4x denně snižuje hladinu cukru v krvi.

Zvyšuje hemoglobin
Lidem trpícím anémií se doporučuje pít 0,5 sklenice zředěné šťávy z granátového jablka 3x denně 30 minut před jídlem po dobu dvou měsíců.

Dezinfikuje dutinu ústní
Slupka z granátového jablka zmírňuje bolest a dezinfikuje hrdlo a ústa při stomatitidě, faryngitidě a bolestech v krku.

Snižuje tlak
Granátové jablko je nezbytné i pro hypertoniky, protože dokáže snižovat krevní tlak bez negativních důsledků pro tělo. Toto ovoce má také uklidňující vlastnosti. Chcete-li uklidnit nervový systém, zbavit se nespavosti a úzkosti, musíte pít čaj s přídavkem sušených membrán z granátového jablka.

Pokračování na další straně

Zlepšuje paměť
Ukazuje se, že užívání 8 g šťávy z granátového jablka po dobu čtyř týdnů výrazně zlepšuje ukazatele verbální a vizuální paměti.

Zmírňuje záněty
Při onemocnění ledvin, jater, kloubů, očí, uší a pohlavních orgánů lékaři doporučují používat kůru z granátového jablka. K jeho přípravě byste měli vzít 2 polévkové lžíce nasekané kůry, zalít 1 šálkem horké vody a vařit tekutinu po dobu 30 minut na sporáku. Poté čaj sceďte a přidejte ještě trochu převařené vody. Používejte tento lék 2-3krát denně, 50 ml půl hodiny před jídlem.

Snižuje hlad
Již 1 sklenice šťávy z granátového jablka denně vám pomáhá udržet váhu díky své schopnosti prodloužit pocit sytosti. Vědci tvrdí, že tento účinek mají na svědomí polyfenoly obsažené ve šťávě, které jsou známé svou schopností potlačovat chuť k jídlu.

Chrání před nemocemi kardiovaskulárního systému
Neustálá konzumace granátových jablek v potravinách výrazně snižuje riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Také 0,5 ml šťávy z granátového jablka 3x denně chrání před infarktem a mrtvicí.