Mnoho lidí ji považuje za obyčejný plevel, ale ve skutečnosti má vynikající vlastnosti, která ničí rakovinné buňky. Důležitá zbraň v prevenci rakoviny prsu, střev a prostaty!

Tato rostlina není jen plevel, ale jedna z nejléčivějších rostlin. Její účinky byly známy již ve starém Řecku. Říká se, že kdyby lidé věděli o léčivých vlastnostech této rostliny, nepěstovali by na svých zahradách nic jiného. Kopřiva dvoudomá je nejznámější a nejpoužívanější kopřiva v Česku. Používá se v kuchyni, kosmetice a zejména v lidovém léčitelství.

Kopřiva má řadu čisticích, detoxikačních, posilujících a stahujících účinků. Má protirevmatické účinky a snižuje krevní tlak. Snižuje hladinu cukru v krvi, takže je vhodná pro diabetiky. Kopřiva se používá při léčbě chudokrevnosti, protože podporuje krvetvorbu, čistí krev a napomáhá vnitřnímu krvácení.

Je také účinná proti chřipce, onemocněním močových a dýchacích cest. Zejména na jaře mladá kopřiva povzbuzuje látkovou výměnu. Velmi dobrých výsledků se dosahuje zejména při užívání kopřivového čaje k léčbě migrény. Dlouhodobé užívání kopřivového čaje umožňuje, aby člověk zapomněl, že trpí migrénou. Kopřiva je také velmi účinná proti kožním onemocněním, aplikuje se zevně ve formě obkladů a je ideální na vyrážky, lupy a vypadávání vlasů.

Pokračování na další straně