MÁTE SUCHÉ lokty? LÉKAŘI VAROVALI: Zde je příznak nemoci

Myslíte si, že suchá kůže na loktech je neškodný kožní fenomén? Ve skutečnosti ruský lékař odhaluje, že suchá kůže na loktech může být příznakem vážných onemocnění.

Lékařka a dermatoložka Irina Skorogudaeva varuje, že byste měli pokožku hydratovat rovnoměrně na všech částech těla. Důvodem vysychání některých částí kůže může být známka tvorby vrstvy odumřelých buněk na kůži, kterou nazýváme stratum corneum. To je obvykle charakteristika lidí, kteří sedí dlouhou dobu u stolu a pracují u počítače.

Na druhou stranu může být suchá kůže varovným signálem pro stavy, jako je potravinová alergie, atopická dermatitida nebo vazomotorická rýma. Popraskaná kůže na těchto partiích ruky také varuje před nedostatkem vitamínů A, B a D. Důvod nedostatku těchto vitamínů v těle je na kůži okamžitě viditelný a pokud máte tento problém, pak jsou tyto vitamíny nejsou správně absorbovány ve vašem trávicím systému.

Suchá kůže na loktech může naznačovat lupénku a cukrovku. Psoriáza se nejčastěji vyskytuje na loktech a kolenou a projevuje se jako červené skvrny pokryté šupinami. Na druhé straně jsou infekce lokte prvním příznakem cukrovky, protože bakteriální a plísňové infekce, které vysušují kůži, jsou běžnými vedlejšími účinky cukrovky.

Pokračování na další straně