MÁTE na tváři podkožní pupínky? Zde je důvod, proč se objevily a jak je odstranit

Podkožní pupínky se obvykle objevují jako červené bolestivé hrbolky kdekoli na kůži. Nahoře nemají hnis, proto se nedoporučuje je mačkat, protože si pokožku jen ještě více podráždite.

Obvykle jsou doprovázeny silným zarudnutím kůže. Mohou se vyskytovat kdekoli na obličeji (na tvářích, častěji na nose, vzácně kolem očí a na krku) a na hlavě (kůže pokožky hlavy).

Pupínky na zádech jsou zvláštním problémem, protože se stávají obtížněji přístupnými pro léčbu. Poněkud nezvyklá místa pro vznik podkožních pupínků jsou kůže na rukou a například na prsou.

Pokud jde o prsa, vyhněte se vymačkávání pupínků, protože pokožka na prsou je obzvlášť citlivá.Používejte jemné ošetření nebo přípravek.

Vyhněte se vzniku podkožních pupínků pravidelným udržováním hygieny pokožky, zvláště pokud je mastná. Používejte přípravky na čištění pleti a přípravky určené pro váš typ pleti. Preventivní opatření zahrnují mytí obličeje několikrát denně, vyváženou kvalitní stravu, fyzickou aktivitu, vyhýbání se stresu a nervozitě a ospalosti.

Příčiny vzniku podkožních pupínků mohou být různé – více či méně závažné, snáze či hůře řešitelné. Toto jsou některé z nejběžnějších:

hormonální změny
genetická dědičnost
špatná hygiena
slabý imunitní systém

stres
špatná strava
nadměrné pocení
mikroorganismy

Jak vidíte, mnoho z těchto faktorů je vnitřního charakteru a může to znamenat pouze to, že podkožní pupínky jsou známkou nějaké nerovnováhy nebo změny v těle. To vše způsobuje zvýšenou produkci mazu pod kůží a následně tvorbu hnisu. Takto vzniklý zánět tlačí na okolní nervová zakončení pod kůží a tím vzniká bolest a otok se zarudnutím nebo bez.

Pokračování na další straně