LIDOVÁ PŘESVĚDKA ŘÍKÁ, ŽE TYTO DARY SE NEDÁVAJÍ: Často dáváme jednu věc jako dárek a přináší to bídu a chudobu

Podle lidové víry existují věci, které by se nikdy neměly dávat jako dárky, protože to může způsobit velké neštěstí.

Vybírání dárků pro blízké by mělo být velkou radostí, nicméně mnoho lidí má s výběrem dárku dilema.

Ať už jde o výročí, svatbu, narozeniny nebo oslavu, existují hluboce zakořeněné pověry, které v srbské tradici zůstávají po léta.

Podle lidových pověr jsou věci, které bychom nikdy neměli rozdávat , aby nás nestihlo velké neštěstí. V pokračování textu přinášíme seznam věcí, které by podle starých přesvědčení mezi dárky patřit neměly.

Ostré předměty jako nože, břitvy, jehly a podobné věci se nikdy nedávají blízkým. Dar těchto předmětů mezi našimi lidmi po určitou dobu způsobuje hádky a narušení vztahů.

Zrcadla a nádobí by se také neměly dávat jako dárky, protože se věří, že magie je uvězněna v zrcadlech. Údajně nadaná zrcadla přinášejí potíže v životě osoby, která je dostává, zatímco nádobí lze darovat pouze tehdy, je-li do každého pokrmu vložena mince, protože se věří, že modlitební nádobí přináší chudobu.

Hodinky a zapalovač bychom neměli dávat jako dárky, pokud se chceme vyhnout konfliktům a přerušení vztahu s člověkem, kterému je dáváme. Existuje staré přesvědčení, že když dívka koupí chlapovi hodinky nebo on jí hodinky, začne odbíjet hodina jejich odloučení. Čínští mudrci věří, že přijetí hodin v pokloně znamená začátek odpočítávání do smrti.

Pokračování na další straně