LÉKAŘ BYL ŠOKOVANÝ: Tady je to, co se stane s vašimi vlasy, když si je 7 dní NEUMYJETE, OH!

Pokud jde o mytí vlasů, neexistují žádná tvrdá pravidla – jde jen o to, praktikovat to, co vám nejlépe vyhovuje.

Většina žen si myje vlasy každý druhý nebo třetí den a toto tempo může být pro některé typy vlasů jistě velmi prospěšné.

Pokud patříte k ženám, které si myjí vlasy třikrát nebo dokonce čtyřikrát týdně, jistě vás napadlo, co se stane, když na další mytí čekáte déle, dokonce až sedm dní!

Specialista na kosmetickou medicínu a zástupce Americké kosmetické asociace, upozorňuje, že mytí vlasů jednou týdně může mít své výhody i nevýhody v závislosti na stavu pokožky hlavy a typu vašich vlasů. „Obecně je nejlepší naslouchat vlasům a vlasové pokožce a mýt si je podle potřeby. U někoho je to každý den a u jiného to může být jednou za sedm dní.

PŘÍRODNÍ OLEJE VYŽIVÍ VAŠE VLASY
Line vysvětluje, že první věc, které si pravděpodobně všimnete, pokud si týden nemyjete vlasy, je zvýšené množství mazu ve vlasech. „Vaše vlasová pokožka má šanci produkovat své vlastní přírodní oleje, když si nemyjete vlasy každý den. Tyto oleje, stejně jako kožní maz, dokážou hydratovat a upravovat vlasy, takže jsou zdravé a lesklé,“ říká.

V důsledku toho pravděpodobně zaznamenáte určité změny ve struktuře vlasů. „Těm, kteří mají kudrnaté nebo vlnité vlasy, může upuštění od častého mytí pomoci zlepšit jejich přirozenou strukturu. Přírodní oleje mohou pomoci definovat kadeře, což vede k živějšímu vzhledu,“ dodává tento odborník a varuje, že u těch žen, které mají mastnou pokožku hlavy, je to chyba – méně časté mytí způsobí, že budou jejich vlasy vypadat mastné a špinavé.

Pokračování na další straně