LÉČBA BOLESTÍ ŽALUDKU, A HEMOROIDŮ: Měl by to mít každý dům, skutečný poklad z přírody

Ostropestřec

Ostropestřec příznivě působí na různá krvácení – do žaludku, střev, nosu, hemeroidy, vykašlávání krvavého sputa, je velmi účinný při angině pectoris, revmatismu a revmatických bolestech, slezině, játrech, slinivce a žloutence.

Čaj působí a léčí popraskané ruce, zranitelné bradavky kojících matek a také kožní vyrážky.

Přípravky z hajdukové trávy

Čaj – jedna Lžička zalijte šálkem horké vody, nechte asi 10 minut odstát a poté sceďte. Nepijte více než dva šálky denně.

Popraskané ruce – Dvě polévkové lžíce listů a květů hajdukové trávy povařte tři minuty ve 3 dl vody. Popraskané ruce a citlivé bradavky, které často trápí kojící matky, si opláchněte teplým čajem.

Tinktura na trávení – Naplňte lahvičku nasekanými listy a květy ambrózie a zalijte je brandy. Nechte tři týdny odstát na slunci nebo na teplém místě, poté směs sceďte. Pijte jednu lžíci ráno a večer a vaše zažívací potíže zmizí.

Mast proti hemeroidům – Smíchejte stejné množství řebříčku a samce řešetláku, asi 50 g od každé rostliny, s 0,5 kg sádla a deset minut povařte doměkka. Nechte přes noc odstát, ráno směs ještě jednou prohřejte, přeceďte a nalijte do sklenic. Mast skladujte na tmavém místě.

Zdroj:lifehacker

1
2