Kosti, Klouby, Vazy, Šlachy: Tato Rostlina Již Pomohla Mnoha Lidem Zbavit Se Bolesti

Tato rostlina je vám jistě známá. Mnozí ji přehlížejí a považují ji za plevel. Její užitečné vlastnosti přitom mohou pomoci při mnoha zdravotních problémech.

Zjistěte, na co všechno můžete jitrocel využít! Jeho léčivé účinky jistě zná mnoho lidí. Připravte si tuto hojivou mast a bolesti kloubů, vazů a šlach se mohou stát minulostí. Kromě toho jej lze použít i k léčbě hnisavých ran, popálenin, ekzémů, oparů, křečových žil, krvácejících hemoroidů, podráždění kůže, kožních vředů, infikovaných ran a bodnutí hmyzem.

Domácí mast – poklad přírody

Ingredience:

  • 100 g nesoleného sádla (nebo másla 80% tuku)
  • 50 g čerstvých listů jitrocele

Příprava:

Listy se sklízejí od května do srpna (včetně). Měly by se dobře umýt a osušit na čistém ručníku. Poté listy jemně nasekejte nožem. Rozpusťte sádlo a přidejte nakrájené listy. Obsah pomalu promíchejte vařečkou. Vařte v hrnci na mírném ohni asi 5 minut.

oté odstavte a nechte vychladnout do druhého rána. Druhý den mast jemně zahřejte, přeceďte přes gázu a skladujte v čistých sklenicích z tmavého skla. Skladujte na suchém, chladném a tmavém místě. Můžete také použít mleté ​​sušené listy jitrocele smícháním s vazelínou na výrobu léčivé masti.

Pokračování na další straně