Klimatizace v horku: Nebezpečná infekce, která vede ke smrti! To jsou ty zákeřné příznaky

Teplo a klimatizace: Nebezpečné infekce, které mohou způsobit smrt v důsledku klimatizace. Příznaky. Legionářská nemoc je onemocnění způsobené klimatizací. V posledních letech se počet osob trpících tímto onemocněním zvýšil v důsledku intenzivního používání klimatizace.

Toto onemocnění je nebezpečná infekce, která může vést k úmrtí. Přečtěte si, jaké příznaky může způsobit a na co si dát pozor. Důrazně doporučujeme čistit filtry klimatizace každý rok (zejména) v létě.

Co tato konkrétní bakterie způsobuje a jaké příznaky může vyvolat?

Legionářská nemoc se stala v Česku horkým tématem. Známý herec Akis Sakellariou byl nějakou dobu v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče. V současné době zůstává úmrtí sedmiletého chlapce záhadou (čeká se na oficiální výsledky toxikologie). Sedmiletý chlapec se do nemocnice dostal v polokomatózním stavu a s vysokou horečkou. Podle chlapcova otce lékaři v nemocnici uvedli, že za chlapcovu smrt může způsob čištění klimatizace a filtrů v domě. Jedná se o tzv. legionářskou nemoc.

Jaká je inkubační doba – Přenáší se z člověka na člověka?

Onemocnění způsobuje bakterie, mikrob, který žije ve stojatých vodách, vysvětlil dětský lékař.

Inkubační doba od chvíle, kdy se člověk s bakterií dostane do kontaktu, je od 2 do 10 dnů a zpočátku příznaky připomínají chřipku, jak ji známe.

Zhoršení je rychlé se zápalem plic a velmi vysokou horečkou a průjmem. K jeho léčbě je nutná vhodná antimikrobiální léčba.

Podle pana Andreou však není snadné podezřívat, že je za to zodpovědná bakterie, ani když dorazí do nemocnice a vzorky se musí posílat do specializovaných laboratoří.

Dětská lékařka každopádně vysvětlila, že se to nepřenáší z člověka na člověka.

Pokračování na další straně