Před 20 lety byl mobil považován za luxus, přístupný pouze pro bohaté lidi, v současnosti se stal naší každodenní potřebou. Realita je bohužel taková, že chytré telefony nemají jen bohatí podnikatelé, ale i školáci, kteří ještě neovládají ani násobilku.
O škodlivých účincích telefonů na náš organismus se mluvilo již od vzniku prvních bezdrátových mobilů. Současná varování však začínají nabírat na obrátkách. Je to ale opravdu tak výtěžně? Přečtěte si následující článek a dozvíte se o tom víc!
Škodlivým účinkům mobilního telefonu se věnuje i několik studií. Národní onkologický ústav ve Spojených státech amerických identifikoval tři hlavní důvody, které při kterých byste měli zbystřit pozornost.
Každé fungující a aktivní zařízení ze sebe vydává radiofrekvenční záření, které má škodlivý vliv na jakýkoli živý organismus.
Počet uživatelů neustále narůstá, tím pádem se zvyšuje již tak narůstající elektromagnetické záření, které ovlivňuje každého z nás.
Dostupnost komunikace přes mobilní telefon se zvyšuje, v důsledku čehož počet a trvání hovorů neustále narůstá. Zlepšování chytrých telefonů motivuje lidi, aby je používali co nejčastěji, případně aby si koupili nový, lepší. Tím pádem na svůj organismus nevědomky vytváří ještě větší zatížení.
Navzdory všem těmto informacím, většina vědců považuje tvrzení o tom, že časté používání mobilního telefonu vede k rakovině, za mylné.
Během rozhovoru, kdy je zařízení přitlačeno k uchu, působí záření tak, že tkáně blízko telefonu se ohřívají. Neexistuje však přímý důkaz mezi tímto nárůstem teploty a rakovinou. A pokud osoba používá bluetooth nebo komunikuje přes hlasitý odposlech, záření na ni nemá téměř žádný vliv.
Pokračování na další straně