JE VÁŠ DŮM CÍLEM ZLODĚJŮ: Okamžitě si to zkontrolujte, je to neklamné znamení, že se k vám někdo chce VLOUPAT!

Česká republika zažije každý rok v průměru 100 000 vloupání. I když se tato čísla zdají skličující, existují náznaky, které si můžete všimnout včas, abyste ochránili svůj domov.

Většina zlodějů zkoumá místa, na která se chystají zaútočit.

Zde je několik tipů, na které si dát pozor:

  1. Zbytečné focení cizími lidmi

S kamerami smartphonů mohou uživatelé pořizovat snímky kdekoli a kdykoli, což může vést k nové řadě bezpečnostních problémů: rychlému skenování celé oblasti.

  1. Falešní pracovníci veřejných služeb klepou na vaše dveře, aby „něco opravili“

Zloději, kteří chtějí vstoupit do domu, se mohou vydávat za poskytovatele služeb. Mohou říci, že potřebují zkontrolovat vaše nástroje. Je lepší být zdvořilí, požádat poskytovatele služeb o informace a požádat o zpoždění, pokud přijdou neohlášeně, protože vás společnost předem neinformovala o jejich příjezdu. Je vysoká pravděpodobnost, že návštěvníkem je skutečně zločinec, který se snažil vloupat do vašeho domu, což jste mohli zjistit zavoláním vašeho poskytovatele – nemusí mít záznam o návštěvě.

  1. Pokud je na vašich dveřích nežádoucí nálepka nebo barva, uvědomte si, že to mohou být lupiči označující váš majetek

Zloději studují potenciální cíle loupeží, aby zjistili, zda jsou domy střeženy nebo ne. Zloději mohou použít barvu nebo samolepky k označení cílů pro potenciální loupež.

Pokračování na další straně