JE TO ZNÁMKA NEBEZPEČNÉ FORMY RAKOVINY – Pokud si všimnete těchto ZMĚN na svých NEHTECH, okamžitě jednejte – LÉKAŘ VARUJE

Změny na nehtech jsou velmi často jedním z příznaků různých poruch v těle, které mohou být ve většině případů neškodné, ale v jednom případě mohou naznačovat velmi vážný zdravotní stav – subungvální melanom, který se obvykle projevuje jako tmavé pruhy, které se táhnou podél (kolmo ke kůžičce).

Přibližně polovina těchto pruhů je hnědá, modrá nebo černá, zatímco druhá polovina je nepigmentovaná. Jde o vzácnou formu rakoviny, která se vyskytuje na kůži pod nehty.

Doktor Raj Karan vysvětlil, že výskyt tmavých pruhů na nehtech může být způsoben infekcí, vedlejšími účinky léků a může být také způsoben traumatem a krevními sraženinami.

– Jednou konkrétní příčinou je vzácná forma rakoviny, která se vyskytuje u jednoho procenta populace s melanomem – varoval Dr. Karan.

Nehet může mít černý nebo hnědý pruh, může být oddělený od nehtového lůžka, krvácet, být tenký nebo praskat a může se na něm vytvářet modřiny. Kůže kolem nehtu může také ztmavnout.

Pokud zaznamenáte podobnou změnu, určitě se poraďte s lékařem, protože takové změny naznačují přítomnost onemocnění.

Pokračování na další straně