Jak vyčistit plynový sporák. Podívejte se, jak dobře to funguje. Kéž bychom to věděli dříve, skvělá rada

Metoda je užitečná zejména pro majitele plynového sporáku.

K tomu, aby hořáky zůstaly dokonale čisté, stačí dva přípravky, které jsou běžně dostupné v každé domácnosti, tedy jedlá soda a zubní pasta.

Příprava

Proces čištění by měl samozřejmě začít vhodnou přípravou místa. Nejprve musíte odstranit gril a hořáky ze sporáku. Poté vložte hořáky do hrnce a zalijte horkou vodou, dokud nebudou zcela ponořené. K tomu byste měli přidat lžíci jedlé sody.

To by mělo být prováděno s maximální opatrností, protože soda může při reakci s vodou začít pěnit.

Poté, co pěna splaskne, vyjměte hořáky z pánve. Poté je třeba na předem připravený čisticí hadřík nanést malé množství zubní pasty.

Každý hořák by se měl čistit samostatně takto připraveným hadříkem, dokud nebude čistý.

Není to těžké a úklid může hodně usnadnit. Po vyčištění hořáků můžete efekt obdivovat s hrdostí a uspokojením.

Čas na metodu dvě.

Použijeme šedé mýdlo, známé po mnoho generací ve všech polských domácnostech. Je nemožné najít člověka, který by s ním neměl ani kontakt. Používá se dodnes. Málokdo však ví, jak moc toto mýdlo dokáže v rámci čištění plynového sporáku.

Dosud špinavé a mastné hořáky se budou lesknout jako nové. Vše, co musíte udělat, je postupovat podle níže uvedeného receptu pro jednoduché, rychlé a efektivní čištění. Důležité je, že tato metoda je velmi šetrná, čímž se vyhnete škrábancům nebo skvrnám.

co budete potřebovat Čtvrtku šedého mýdla, sklenici bílého octa a horkou vodu.

Přípravu byste měli začít otřením mýdla a vložením do hrnce. Poté po převaření vody do ní přidejte nastrouhané mýdlo. Musí se úplně rozpustit. Po přidání octa je třeba vařit dalších 20 minut.

Hotová směs by měla být aplikována na hořáky houbou nebo měkkým kartáčem a poté ponechána 3 minuty. Po této době je třeba hořáky opláchnout. Nejlepších výsledků lze dosáhnout po opakování postupu po určité době. Při častějším používání se hořáky vrátí do původní barvy.

Pokračování na další straně

1
2