JAK SE VYHNOUT VYSOKÝM ÚČTŮM: Zatím nepotřebujete topit, stačí NASTAVIT OKNA DO ZIMNÍHO REŽIMU – TADY JE POSTUP

Otevřete okno. V jeho spodní části najdete otvor. Vložte do ní klíč a otočte jím ve směru hodinových ručiček – tak, aby delší část klíče byla na pravé straně. Chcete-li vrátit letní režim, musíte udělat přesně to samé, ale obráceně – na jaře otočte klíčkem doleva.

Okna v zimním režimu jsou vzduchotěsnější a propouštějí méně vzduchu, takže místnost tak snadno nevychladne. Budete mít teplejší místnost a ušetříte na účtech za vytápění.

Dalším způsobem, jak snížit tepelné ztráty, je vytvoření speciální „obrazovky“. Vše, co potřebujete, je kus lepenky a hliníková fólie. Karton zabalte do fólie lesklou stranou ven. Poté umístěte konstrukci za radiátor. Tato metoda zabrání úniku tepla stěnami. Fólie jej přiměje k pohybu dovnitř.

Na chladnější měsíce je také dobré pořídit si koberec. Nejen, že interiér vypadá hezčí, ale působí i jako izolant. Dlouhé tlusté okenní závěsy fungují podobně.

V chladných dnech byste se neměli vzdávat otevírání oken, ale měli byste to dělat s rozumem a s mírou. Větrání by mělo být krátké, ale intenzivní a mělo by probíhat v blízkosti uzavřených radiátorů.

Nezapomínejte také na přetápění bytů. Vysoká teplota v ložnici v noci je obzvláště špatná. A nejhorší, co můžete udělat, je spát s radiátorem. To škodí zdraví a kráse a má hrozný vliv na zdraví. Výsledkem je bolest hlavy a nespavost, stejně jako únava a podrážděnost během dne. Spánek se zapnutým topením může také způsobit problémy s dýcháním. Horký a suchý vzduch působí negativně na sliznici. Z dlouhodobého hlediska to může vést k nepříjemnému kašli nebo rýmě.