Jak odstranit moly ze skříně jednou provždy: Jeden podzimní plod je starým bojovníkem proti tomuto hmyzu

Oba druhy molů, ať už oděvní, nebo nepotravinářští, mohou způsobit značné znehodnocení potravin. Kontrola molů není snadná, ale je možná. Můry jsou nenápadní motýli s šedými křídly. První z nich projde kolem, aniž by vzbudil větší pozornost, ale jakmile se objeví další, víte, že jde o problém. Je jasné, že se u vás zabydleli moli.

Moly se k vám mohou dostat velmi snadno, mohou prolétnout kapotami a střešními okny, ale většinou si kukly přinesete v mouce s potravinami. Dospělí jedinci se rychle množí, ale škodí především mláďata. Když dospělé jedince najdete, na potraviny již bylo nakladeno mnoho vajíček. Vajíčka jsou vždy nakladena v pytlích s moukou. Tito škůdci nepohrdnou cukrem, sušenkami, čokoládou, kořením, luštěninami a ořechy.

Veškeré potraviny v otevřených nádobách by měly být vyhozeny do odpadkového koše. Pokud jsou viditelná jemná hnízda nebo jemná pavučinka okamžitě je zlikvidujte. Poté vyčistěte všechny spíže a nádoby. Poté použijte repelenty proti hmyzu dostupné v lékárnách. Upřednostňujte přípravky na bázi feromonů a vyhněte se chemickým pastem. Potraviny skladujte ve skleněných nádobách. Podle staré tradice přidejte do rozdrcených potravin bobkové listy nebo několik zrnek pepře.

Osvědčeným a účinným zdrojem tohoto hmyzu jsou plody kaštanů.

Pokračování na další starně