JAHODY BUDOU RODIT JAKO BLÁZNIVÉ. Jen si zapamatujte 1 věc

Milovníci jahod, kteří nemají zahrádky ani dvorky, si mohou jahody pěstovat pro vlastní potřebu v květináčích jako pokojové květiny, na balkonech či terasách. K výsadbě se používají květináče různých velikostí, o průměru od deseti do třiceti centimetrů.

Vybrané květináče by měly být naplněny kyprou úrodnou půdou a podle velikosti květináče by do nich měly být vysázeny jeden až tři živé ploty z jahod. Výsadbu lze provádět po celý rok, od března do konce listopadu.

K výsadbě lze použít živé ploty ze všech odrůd jahod, ale pro tento způsob pěstování byste měli volit takové, které dávají větší hojnost a mají atraktivní plody. Primárně je potřeba pěstovat tzv. remontantní odrůdy, které plodí zralé a šťavnaté plody od poloviny května do prosince.

Z těchto hrnkových odrůd se doporučují Humidiento, Gem a Obari Beauty. Tyto tři odrůdy plodí po celou dobu vegetace a při přenesení květináčů do teplé místnosti i v první polovině zimy. Kromě těchto, neustále rodících, lze vysadit všechny homogenní odrůdy velkých plodů.

Jahody v květináčích se pěstují stejným způsobem jako každá pokojová květina. Kromě pravidelné zálivky pro udržení vlhkosti půdy v květináči je třeba dvakrát ročně přihnojit minerálními komplexními hnojivy.

Pokračování na další straně

1
2