Infarkt u žen – tři varovné příznaky pro včasné odhalení. Po menopauze je riziko několikanásobně vyšší

Infarkt je jedním z nejnebezpečnějších onemocnění, které může vážně ohrozit vaše zdraví. Rozpoznejte ho včas pomocí těchto varovných příznaků.

Infarkt je jednou z nejčastějších příčin úmrtí mužů a žen na celém světě. Jen na toto závažné onemocnění každoročně umírají miliony lidí. Níže shrnujeme tři typické příznaky, které se týkají zejména žen. Včasné odhalení zvyšuje šanci na přežití až o 90 %.

Onemocnění trávicího systému

Jedním z příznaků srdečního infarktu mohou být zažívací potíže. Mnoho žen však tento problém často přičítá svému stresujícímu a náročnému životnímu stylu, který zvyšuje riziko úmrtí. Na zažívací potíže byste si měli dávat pozor, zejména pokud jsou doprovázeny dalšími příznaky, jako je pocení, slabost, závratě nebo ztráta chuti k jídlu. Vezměte si několik dní volna, nenechávejte se o samotě a vždy navštivte svého lékaře, pokud se necítíte dobře.

Bolest na hrudi

Bolest na hrudi je jedním z nejzřetelnějších příznaků srdečního infarktu. Mnoho žen se však nad tímto problémem příliš nezamýšlí a myslí si, že je to normální důsledek stresu nebo přepracování. Zejména pokud ji však pociťujete na levé straně, navštivte co nejdříve odborníka, který stanoví přesnou diagnózu. Ta je důležitá zejména tehdy, pokud je doprovázena pocením, dušností nebo bolestí paže.

Pokračování na další straně