DOMÁCÍ SPOTŘEBIČE, KTERÉ SPOTŘEBUJÍ NEJVÍCE ELEKTRICKÉ ENERGIE: Když uvidíte, že je tento spotřebič na seznamu, okamžitě jej vyřadíte z provozu

Některé domácí spotřebiče spotřebovávají více energie než jiné, a to může být docela užitečná informace, když se snažíte ušetřit.

ZAŘÍZENÍ, KTERÁ SPOTŘEBÍ NEJVÍCE ELEKTRICKÉ ENERGIE

Elektrická sprcha

Elektrická sprcha je sprcha, která využívá elektřinu, nejen tlak vody. Také ohřívá vodu sám místo toho, aby ji odčerpával ze zásobníku teplé vody.

Elektrická sprcha může za rok spotřebovat až 1460 kilowatthodin (kwH). To může být velké procento vašeho účtu za energii.

Sušička

Sušička prádla je druhým zařízením, které spotřebuje nejvíce elektřiny za rok. Ročně spotřebuje asi 675 kilowatthodin.

Zde existuje poměrně jednoduchý způsob, jak ušetřit. Kdo má možnost, může místo do sušičky dát oblečení na sušák a ušetřit tak.

Plazmová televize

Podle Viessmanna tráví průměrný Brit u televize více než tři hodiny denně, takže stojí za to zamyslet se nad tím, kolik tato forma zábavy ve skutečnosti stojí.
Plazmové televizory spotřebují obrovské množství elektřiny, ale modernější LED televizory spotřebují podstatně méně a často mají zabudované chytré funkce pro zlepšení účinnosti.

Plazmová televize spotřebuje za rok o něco méně energie než sušička prádla. Obvykle spotřebuje asi 658 kilowatthodin za rok. Záleží však na průměrném využití, takže pokud budete televizi sledovat déle, utratíte více. Na druhou stranu LED televizory spotřebují podstatně méně – zhruba 119 kilowatthodin.

Pokračování na další straně