Doma zapalte bobkový list a nechte 10 minut. Nebudete věřit výsledkům

V dnešní době, kdy žijeme v konzumní společnosti, ve městech, která nikdy nespí, si všichni potřebujeme občas odpočinout a jen tak relaxovat.

Existuje spousta způsobů, jak se cítit příjemně uvolněně, každý má svůj oblíbený, ale my vám chceme představit jeden, který jste ještě neznali! Vše, co potřebujete, je obyčejný bobkový list. To samé, co přidáváme do pokrmů, abychom jim dodali jedinečnou chuť. Jak se ukázalo, má i mnoho dalších využití.

Tento jedinečný vavřínový list vám udělá spoustu potěšení!

Bobkový list je známý a ceněný již od starověku.
Pěstovali a používali ji staří Římané a Řekové. Věřili, že má léčivé vlastnosti a používali ho ve svém herbáři. Stačí si připomenout hodiny dějepisu, ve kterých jsme se učili o starověké olympiádě, abychom pochopili, jak velkou roli v jejich životech hrál. Jaká byla odměna pro slavného vítěze? Věnec z vavřínových listů! To ukazuje, jak důležité pro ně bylo nejen kvůli své chuti.

Nyní, po letech, vědci dokázali, že v dávných dobách měli o jedinečnosti tohoto listu pravdu.
Má uklidňující a léčivé vlastnosti. Pomáhá tišit bolest a má protizánětlivé vlastnosti. Navíc bylo potvrzeno, že snižuje frekvenci epileptických záchvatů! To vše díky esenciálním olejům obsaženým v jeho složení.

Léčivé vlastnosti tohoto mimořádného koření již známe, ale jak ho využít k relaxaci?
Nedoporučujeme ji jíst ani z ní dělat nálevy. Jako příloha k pokrmům se bobkový list skvěle hodí, ale jako samostatný pokrm moc nechutná.

Způsob, jakým se s vámi chceme podělit, je vypálit!

Pokračování na další straně