CO PROZRAZUJE PLYN O VAŠEM ZDRAVÍ: Pokud nepříjemně VONÍ, ukazuje to na DVĚ VĚCI!

Prdění je zcela normální, protože pokud živá bytost jí, propouští také plyn. Plyn ve střevech vytváří vzduch, který během dne polykáme, a také bakterie, které rozkládají potravu. Bakterie produkují plyn, když rozkládají škrob a cukr, které naše tělo nemůže snadno strávit. Ten plyn samozřejmě musí někde vyjít.

Průměrný člověk prdne asi 18krát denně. A to je dobře. To znamená, že váš trávicí systém funguje dobře a že máte dostatek dobrých bakterií. V závislosti na frekvenci a pachu však může plyn sloužit i jako signál toho, co se děje uvnitř. Zde je to, co různé druhy plynu říkají o stavu vašeho těla.

Plyn bez zápachu

Nebojte se. I když dáte plyn 18krát denně, většina z nich je bez zápachu a nikdo si toho nevšimne. Možná ani ty ne. Většina plynu, který uvolňujete, je oxid uhličitý.

Zapáchající plyn Zapáchající plyn

je způsoben sirovodíkem, který vzniká při trávení potravin obsahujících síru, jako je brokolice, květák, mléčné výrobky a fazole. Červené maso může také způsobit zápach, ale ne tak rychle díky thiolové chemikálii.

Páchnoucí plyn

To obvykle znamená, že máte super zdravou stravu s vysokým obsahem vlákniny. Mohou však také naznačovat, že trpíte nesnášenlivostí laktózy. Nemusí vám být nevolno, ale pokud vypustíte „smradovou bombu“ krátce po konzumaci mléčných výrobků, znamená to, že je vaše tělo těžce tráví.

Pokračování na další straně