Chloupky na tváři, které se stydí samy za sebe, zmizí jako duch. Zde je několik domácích prostředků, které vám mohou ušetřit čas i peníze

Nadměrné nežádoucí ochlupení je pro mnoho lidí nepříjemným problémem. Existuje několik účinných způsobů, jak se nežádoucích chloupků zbavit v pohodlí domova. Nadměrné nežádoucí ochlupení je pro mnoho lidí nepříjemným problémem. Epilace je individuální záležitostí a závisí na preferencích každého člověka, ale existuje mnoho způsobů, jak se jich zbavit v pohodlí domova. Od tradičních metod až po nejnovější technologie – v současné době existuje široká škála možností, jak se s nežádoucími chloupky vypořádat. Zde je pět nejlepších a osvědčených metod, jak získat hladkou a jemnou pokožku, aniž byste museli navštěvovat salón nebo kliniku.

1. Papája a kurkuma

Papája je vynikající složkou pro trvalé odstranění všech nežádoucích chloupků. Papája obsahuje silný enzym papain, který brání růstu nežádoucích chloupků a zjemňuje tón pleti. Čerstvou papáju nakrájejte na kostičky a rozmačkejte vidličkou nebo rukama. Přidejte špetku kurkumového prášku a promíchejte. Tuto směs naneste na postižené místo a masírujte 10-15 minut. Opláchněte vodou a opakujte dvakrát týdně.

2. Cukr a limetka

Cukr je ideální k odstranění nežádoucích chloupků a používá se již po staletí. Cukr je účinný při odstraňování chloupků, když se jemně zahřívá při nízké teplotě, a je také známý jako cukrování. Do dvou až tří polévkových lžic cukru přidejte půl lžičky citronové šťávy a pět až šest kapek vody a dejte na nízkou teplotu. Počkejte, až vychladne, a jemně jej naneste na postižené místo; po 20-30 minutách opláchněte studenou vodou. Opakujte 2-3krát týdně.

Pokračování na další straně