MÁTE PO SPRCHOVÁNÍ TYTO ČERVENÉ fleky PO CELÉM TĚLE? To je důvod

MÁTE PO SPRCHOVÁNÍ TYTO ČERVENÉ fleky PO CELÉM TĚLE? To je důvod

Svědění kůže po sprchování může být docela nepříjemný zážitek, zvláště když se vám na těle objeví červené skvrny.

Existuje několik příčin svědění kůže

Dlouhá sprcha s teplou vodou

Dlouhé horké sprchy mohou vaši pokožku vysušit a napnout.Pokožka produkuje přírodní oleje, které pokožku chrání a hydratují.Tyto oleje lze odstranit, pokud se budete sprchovat delší dobu, zejména teplou vodou, která způsobí vysušení a svědění pokožky.

Sprchování tvrdou vodou

Můžete také zaznamenat svědění, pokud se koupete v tvrdé vodě.Tvrdá voda je vysoce alkalická voda, která obsahuje vysoké hladiny iontů vápníku.

Tvrdá voda snižuje účinnost šamponu a mýdla a jsou to právě zbytky z těchto přípravků, které pokožku svědí a vysušují.

Stejně tak minerály z tvrdé vody mohou ucpávat kožní póry, což může být zvláště škodlivé pro citlivá místa vaší pokožky.To může být obzvláště dráždivé pro lidi, kteří již mají suchou pokožku a lidi, kteří trpí kožními onemocněními, jako je dermatitida.

Kožní alergie nebo citlivost na pečující a kosmetické produkty

Drsné chemikálie v produktech pro péči o pokožku mohou často způsobit svědění na kůži, ale toto svědění je nejčastěji na rukou nebo nohou.Tento typ svědění může trvat několik minut až několik hodin po sprchování a může být doprovázen vyrážkou.

Produkty, které obsahují alkohol, alfa-hydroxykyseliny (AHA) a umělé vonné látky mohou vysušovat pokožku, což zvyšuje riziko svědění po sprchování. Můžete také zaznamenat alergické reakce na některé složky v pečujících produktech. Alergické reakce, které mohou způsobit vyrážka, červená svědivá boule.

Pokračování na další straně