ČASTO VÁS SVĚDÍ UŠI?: To znamená jediné – NEHRAJTE SI!

Ušní infekce jsou většinou spojovány s dětmi, ale ve skutečnosti stále postihují 20 % dospělých. To je zcela normální, protože dospělí mohou být zasaženi bakteriemi a viry stejně jako děti. A zdá se, že mnohem opatrnější by měli být lidé se slabým imunitním systémem a zánětem uší. Pointa je, že ušní infekce jsou velmi nepříjemné a měli byste je okamžitě rozpoznat, abyste je mohli rychle léčit.

Přinášíme vám více o příznacích zánětu uší a způsobech, jak jim předcházet. Měli bychom vám však připomenout, že všechny zdravotní problémy byste měli vždy konzultovat se svým lékařem, abyste našli řešení.

  1. Svědění

Může začít mírným svěděním vnitřního zvukovodu a může se stát závažnějším, pokud se infekce neléčí.

  1. Zarudnutí vnitřní a vnější strany ucha

Může začít mírným zarudnutím vnitřního zvukovodu. Pokud ale postupuje, zarudnutí může být viditelnější nejen na vnitřní, ale i na vnější straně ucha.

  1. Nepohodlí nebo bolest

Zpočátku můžete pociťovat celkovou bolest v uchu – zvláště po vytažení boltce nebo zatlačení na ušní trn. Po chvíli můžete začít mít pocit, že máte ucho plné něčeho. V závažnějších případech bolest vyzařuje do obličeje, krku nebo strany hlavy.

  1. Odtok tekutiny bez zápachu

Stejně jako u jiných příznaků může být tekutiny bez zápachu zpočátku velmi málo, ale jak infekce dále narůstá, může se začít zvětšovat.

  1. Tlumený sluch nebo zvonění

Tento příznak nemusí existovat v mírných případech, ale v závažnějších případech může být váš sluch narušen. Můžete mít pocit, že neslyšíte věci tak dobře jako dříve, nebo můžete zažít neustálé zvonění hluboko ve vašem uchu.

  1. Oteklé krční lymfatické uzliny

Pokud se infekce neléčí, může způsobit viditelné zduření lymfatických uzlin. To může způsobit horečku, protože celý váš zvukovod je pravděpodobně zcela ucpaný.

Pokračování na další straně