Časté bolesti zad a tmavé kruhy pod očima mohou naznačovat vážný problém: Pokud máte těchto deset příznaků, určitě navštivte lékaře!

Bez ledvin se žít nedá, protože ty hospodaří s množstvím vody v těle, složením elektrolytů a kyselostí tělních tekutin, tedy těla.

Sledováním množství elektrolytů (zejména sodíku) a tělesné vody a také regulací napětí krevních cév slouží ledviny jako klíčový orgán pro regulaci arteriálního tlaku.

Ledviny navíc slouží k řízení metabolismu vitaminu D, který je důležitý pro správné udržování stavby kostí, a pomocí hormonu erytropoetinu, který se tvoří v ledvinách, řídí i tvorbu červených krvinek. , erytrocyty.

Spouštěčem onemocnění je nadměrný příjem soli, sycené nápoje, obezita, ale i vysoký krevní tlak a cukrovka spolu s genetickou predispozicí a časté záněty, které mohou zůstat nepovšimnuty, problém zhoršují.

Těchto 10 příznaků je nejčastějšími indikátory existence problému, a pokud na sobě zpozorujete tři nebo více příznaků, určitě navštivte lékaře:

Potíže a bolesti při močení – protože infekce močových cest jsou častou příčinou onemocnění ledvin. Pokud se vyskytují často, jsou známkou obav. Jakákoli změna moči – to je častý příznak zánětu, ale i závažnějšího onemocnění ledvin.

Pokračování na další straně