BULKA NENÍ JEDINÝ ALARM: 5 neobvyklých příznaků rakoviny prsu, které musíme znát

Rakovina prsu je jednou z nejčastějších forem rakoviny u žen.

Pokud je rakovina prsu diagnostikována včas, lze ji vyléčit, a abyste ji včas odhalili, musíte znát příznaky, které nesmíte ignorovat.

Bolesti zad

Bolesti zad jsou bohužel časté, osm z deseti lidí se s nimi setká alespoň jednou za život. Může však být také příznakem rakoviny prsu. Pokud cítíte tlak v oblasti páteře, žeber nebo horní části zad a bolest jako by „vycházela“ z kosti, je možné, že se nádor začal šířit do páteře.

Dlouhotrvající kašel

Primární rakovina je rakovina, která se vyskytuje v jedné části těla. Některé rakovinné buňky však mohou „dosáhnout“ a infikovat další části těla, což se nazývá sekundární rakovina. Dlouhodobý chrapot nebo kašel mohou být známkou toho, že se rakovina rozšířila do plic. K tomu dochází u 60-70 % žen s rakovinou prsu. Může se také objevit suchý kašel nebo „krátký“ dech.

Nové znamínka nebo změny

Znamínka je často spojováno se zvýšeným rizikem rakoviny kůže, ale zároveň může být příznakem rakoviny prsu. Studie provedená na 89 902 ženách ve věku 40 až 65 let ukázala, že ženy, které mají na těle více znamének, jsou vystaveny o 13 procent vyššímu riziku rakoviny prsu. Proto odborníci varují, že pokud si všimnete výskytu nového znaménka na kůži nebo změn v znaménkách, které máte, měli byste se určitě poradit s lékařem.

Pokračování na další straně