BOLEST V DOLNÍ ČÁSTI ZAD: Může ukazovat na rakovinu některých orgánů

Bolesti zad, ať už mírné nebo silné, mohou ztěžovat každodenní život a v některých případech mohou v kombinaci s dalšími příznaky vyžadovat urgentní vyšetření. Hluboká, tupá bolest v dolní části zad může být známkou toho, že se v určitém orgánu vyvíjí rakovinný nádor. Odborníci varují, abyste se okamžitě obrátili na lékaře, pokud bolest trvá déle než týden a je doprovázena změnami funkce střev nebo močového měchýře. Bolestmi zad trpí mnoho lidí.

Ať už se jedná o mírnou bolest z nesprávného sezení nebo o silnou bolest v důsledku úrazu či postižení, může to ztěžovat každodenní život. – Někdy však může být tato bolest „špatným znamením“. Bolesti zad jsou velmi častým problémem a hlavní příčinou invalidity. Ve většině případů bolest zad nevyžaduje naléhavou lékařskou pomoc a není nebezpečným znamením. V některých případech však může bolest zad v kombinaci s dalšími příznaky vyžadovat urgentní vyšetření, aby se vyloučila příčina závažného stavu. Bolest zad doprovázená dalšími viditelnými změnami je příznakem některých typů rakoviny.

Tupá bolest v zádech nebo břiše může být známkou 3 typů rakoviny

Změny v ovládání střev a močového měchýře, bolesti zad s poruchou erekce a hluboká tupá bolest v dolní části zad nebo břicha, která postupně progreduje a vyžaduje naléhavé vyšetření, zejména pokud změny ve funkci střev nebo močového měchýře trvají déle než týden.

Tyto příznaky mohou být důsledkem nádorů (benigních nebo maligních) v břišních orgánech, jako je děloha, ledviny a prostata. Podobné příznaky může vyvolat například i ledvinový kámen, ale i v tom případě je nutné co nejdříve zjistit stav a zahájit léčbu.

Příznaky rakoviny 3 břišních orgánů
Běžné příznaky rakoviny dělohy jsou:

Vaginální krvácení po menopauze
Silná, neobvyklá menstruace
Vaginální krvácení mezi menstruacemi
Změna vaginálního výtoku
Bulka nebo otok v břiše nebo mezi kyčelními kostmi (pánev)
Bolest při sexu
Krev v moči.

K rakovině ledvin lékaři uvádějí, že jedním z varovných příznaků může být „přetrvávající bolest v kříži nebo boku, těsně pod žebry“. Další příznaky tohoto nádoru jsou:

Krev v moči
Hrouda nebo otok (ačkoli rakovina ledvin je často příliš malá na to, abyste ji cítili)
Extrémní únava
Ztráta chuti k jídlu a nechtěný úbytek hmotnosti
Trvale vysoký krevní tlak
Vysoké horečky
Noční pocení
Oteklé žíly ve varlatech u mužů
Oteklé uzliny na krku
Bolesti kostí
Vykašlávání krve.

Pokračování na další straně